Archiv Jihlava vzdělává kulturou 2018

Myšlenka založení inkubátoru Jihlava vzdělává kulturou vznikla při komunitním sestavování Strategie pro kulturu, volný čas a cestovní ruch ve městě Jihlavě 2017-2024. V listopadu 2017 byla realizace odstartovaná inspirační konferencí v DIODu, následovalo několik pracovních setkání mezi pedagogy a zástupci kulturních organizací a umělci zaměřené na zkvalitnění programů. V květnu 2018 mělo veřejnou prezentaci sedm podpořených programů, které realizují jihlavští kulturní aktéři: Centrum dokumentárního filmu, DIOD, Dům Gustava Mahlera, Horácké divadlo Jihlava, Muzeum Vysočiny Jihlava, Městská knihovna Jihlava, Nultá generace, Oblastní galerie Vysočiny a UNArchitekti. Celkem bylo rozděleno 445 000 Kč pro sedm kulturně vzdělávacích programů realizovaných ve školním roce 2018/2019.

Činnost Inkubátoru Jihlava vzdělává kulturou byla v roce 2018 testovací a ověřovací. Díky této fázi mohly jednotliví aktéři vyhodnotit potenciál inkubátoru a diskutovat dlouhodobější vizi projektu, zvážit případné varianty vývoje a pojmenovat jejich přínosy, a to jak pro žáky, pedagogy a kulturní aktéry samotné, tak pro město, případně pro kraj a podnikatele.

Na státní úrovni v té době vzniká uMĚNĚNÍM – platforma kulturních organizací, které se věnují vzdělávání. Tato platforma formuluje potenciál a potřeby stále výraznější umělecko-vzdělávací sféry. Jihlava vzdělává kulturou je součástí této platformy.

Zveme Vás na závěrečnou prezentaci - Jihlava vzdělává kulturou 2018

Horácké divadlo Jihlava 9. 5. 2018


15:00 – Prezentace: Od listopadu 2017 připravují zástupci kulturních organizací společně s učiteli vzdělávací programy přesně pro potřeby škol: Přijďte si vybrat!


16:30 – Kavárna: devět kulturních aktérů v jedné kavárně připraveno s učiteli neformálně diskutovat o své nabídce vzdělávacích programů: Přijměte místo!

Centrum dokumentárního filmu
Cílová skupina: 9. ročník ZŠ...

05.04.2018

Třetí pracovní setkání inkubátoru Jihlava vzdělává kulturou, která proběhla 26. 3. 2018 v prostorách Oblastní galerii Vysočina, jsme věnovali především zpětné vazbě. S kulturními aktéry jsme různými způsoby evaluovali samotný Inkubátor. Zvolili jsme metody, které mohou lektoři z kulturních organizací použít do svých vzdělávacích programů. Rozebírali jsme výhody a nevýhody jednotlivých evaluačních technik a jejich varianty a možnosti.Během workshopu jsme také konzultovali s ma...

12.03.2018

Těším mě, že v Jihlavě existuje tolik kulturních organizací, ve kterých pracují lidé plni nápadů a energie. Ve čtvrtek 8. 3. jsme se znovu setkali ve velice tvůrčím a vstřícném procesu přípravy vzdělávacích programů, které tyto organizace připravují pro školy. Přestože to bylo velice náročné a intenzivní setkání, všichni zde vydrželi v ohromném nasazení a soustředění. Během této práce v Inkubátoru Jihlava vzdělává kulturou se stále více potvrzuje, že Jihlava má v kulturních o...

14.02.2018

S učiteli a s kulturními organizacemi jsme se 31. ledna setkali na první pracovní schůzce zaměřené na vzdělávací cíle. S lektorkou Andreou Vedralovou https://www.skolamujprojekt.cz/ jsme se snažili realisticky definovat dopady vzdělávacích programů z hlediska žáků. V průběhu workshopu jsme si uvědomili, že se jedná o opravdu složitý úkol. Většina z nás intuitivně chápe důležitost a smysl vzdělávání skrze kulturu, ale pojmenovat objektivně vzdělávací cíle, jejich dop...

Please reload

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now