Druhá pracovní schůzka Jihlava vzdělává kulturou

12.03.2018

Těším mě, že v Jihlavě existuje tolik kulturních organizací, ve kterých pracují lidé plni nápadů a energie. Ve čtvrtek 8. 3. jsme se znovu setkali ve velice tvůrčím a vstřícném procesu přípravy vzdělávacích programů, které tyto organizace připravují pro školy. Přestože to bylo velice náročné a intenzivní setkání, všichni zde vydrželi v ohromném nasazení a soustředění. Během této práce v Inkubátoru Jihlava vzdělává kulturou se stále více potvrzuje, že Jihlava má v kulturních organizacích obrovský potenciál.
Lektorka Andrea Vedralová https://www.skolamujprojekt.cz/ s námi sdílela velice praktické zkušenosti, jak efektivně provázet skupinu žáků vzdělávacím procesem. S důrazem na Třífázový model učení jsme řešili spoustu nápadů, metodických postupů a drobných vychytávek, které si edukátoři z kulturních organizací mohli přizpůsobit do svých vzdělávacích programů.
Za příjemné prostory pro naši schůzku Jihlava vzdělává kulturou děkujeme tentokrát Domu Gustava Mahlera.

A co se stane, když entuziasmus kulturních organizací nasměrujeme ke školám, bychom Vám chtěli představit na závěrečné veřejné prezentaci v Horáckém divadle Jihlava 9. 5. 2018. Devět kulturních aktérů zde představí grantové komisi, zástupcům města, kraje, podnikatelům a především pedagogům své plánované vzdělávací programy. O tomto setkání Vás zde budeme ještě informovat.

 

 

 

 

 

Share on Facebook
Please reload

Posední zprávy
Please reload

Archiv
Please reload

Search By Tags
Please reload

Follow Us
  • Facebook Basic Square
  • Google+ Basic Square

Platformu Jihlava vzdělává kulturou podporuje statutární město Jihlava.
Aktivity platformy jsou také naplňovány skrze projekt Město, jako prostor pro kreativní učení, který podpořila Nadace OSF v rámci programu Active Citizens Fund, jehož cílem je podpora občanské společnosti a posílení kapacit neziskových organizací. Program je financován z Fondů EHP a Norska