Výzva inkubátoru Jihlava vzdělává kulturou 2021


Město Jihlava vypsalo výzvu k předkládání nabídek v rámci platformy Jihlava vzdělává kulturou pro školní rok 2021/2022.


Nabídky lze podávat do 14. dubna 2021.


Statutární město Jihlava v rámci platformy Jihlava vzdělává kulturou každoročně pořádá takzvaný Inkubátor. Ten má za cíl podporovat inovativní formy vzdělávání, které vědomě pracují s unikátní hodnotou z oblasti kultury a umění. V inkubátoru se v předchozích ročnících spojily převážně místní základní i střední školy společně s kulturními i dalšími odbornými organizacemi. Žáci spolupracovali například s divadelníky či architekty. Výzva však nepodporuje pouze aktivity pro žáky, ale i jiné cílové skupiny, například učitele či neformální nebo sociálně a ekonomicky znevýhodněné skupiny dětí.


„Inkubátor má za cíl propojovat klíčové kompetence u dětí, jako je týmová spolupráce nebo kritické myšlení. Děti jsou za pomoci odborníků z různých profesí vedeny od vzniku projektů postupně k jejich závěrům a vlastní prezentaci výsledků,“ uvedla primátorka města Karolína Koubová.


Uzávěrka pro podávání konceptů nabídek projektů je 14. dubna. Projekty se budou konzultovat a dotvářet s koordinátorkou platformy Jihlava vzdělává kulturou Martou Kozdas během května, finální kulturně vzdělávací aktivity budou vybrány během června. Realizace samotných projektů proběhne v příštím školním roce.

Výzva je zveřejněna na webu města.

Posední zprávy
Archiv
Search By Tags
Follow Us
  • Facebook Basic Square
  • Google+ Basic Square